İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon ; vücuttaki istenmeyen tüylerin, epilasyon cihazına bağlı epilasyon iğnesi ile kıl köküne girilip, kıl kalınlığına göre belirlenen elektrik akımının tatbiki suretiyle kıl kökünün kurutulması, kökü kurutulan kılın cımbızla hissettirilmeden alınması ve aynı kökte yeniden kıl oluşumunun önlenmesi yöntemidir.

iğneli Epilasyonda mükemmel sonucu veren ileri teknoloji epilasyon cihazı ve epilasyonu yapan kişinin uzmanlığıdır.Salonumuzda; dünyaca ünlü SORISA ve APILUS marka cihazlarla hizmet verilmektedir.
İşinin ehli bir uzman tarafından yapılan iğneli epilasyonda, kurutulan kökte yeniden kıl oluşumu mümkün değildir. Ancak uygulama anında uygulama yapılacak bölgedeki tüm kıl ve tüylerin deri yüzeyinde olması gerekir ki bazen söz konusu bölgeye ağda, sir, jilet, cımbız, lazer epilasyon gibi yöntemlerin uygulanmış olması nedeniyle iğneli epilasyon uygulamasından sonra uygulama yapılan aynı bölgede çok daha az yoğunlukta da olsa ilk kez çıkacak yeni tüyler için tekrar iğneli epilasyon uygulanmasına ihtiyaç duyulabilecektir.

İğneli Epilasyonda mükemmel sonuç alınması ; yapanın uzmanlığı, yaptıranın da kurallara uyması ile elde edilir.