Sir – Ağda

Sir ağda, çam ağaçlarından toplanan farklı reçinelerin işlenmesiyle elde edilen çok güçlü bir ağdadır. Doğru uygulama yapıldığında en küçük tüyleri bile kökünden alır; batık ve kırık yapmaz; daha az can acıtır; kılların çıkış sürelerini uzatır.

Ön hazırlık gerektirmediği ve kullanımı son derece pratik olduğu için zamandan tasarruf sağlar. Yağ ile çözündüğünden duş gerektirmez. Kullanım sırasında derinin ölü hücrelerini de temizlediğinden peeling özelliği de vardır.

Uygulama yapılacak bölge ve uygulayıcının tercihine göre, içerdiği ürün açısından bir fark olmayan Kartuş (roll-on) Ağda veya Konserve Ağda formunda sir ağda seçilebilir.

KLASİK AĞDADAN FARKI NEDİR ?

Klasik ağda şeker içerir. Bu yüzden kılları besler. Sir ağda reçineden yapıldığı için hem çok daha kuvvetli ve etkilidir, hem de kesinlikle kıl köklerini beslemez. İstenmeyen tüyleri seyrekleşir, cılızlaştırır ve çıkış sürelerini uzatır.

Sir ağdanın klasik ağdaya göre hazırlanışı çok daha kolaydır ve zahmet gerektirmez. Bol çeşit imkânı bulunur ve duş gerektirmez (yağ ile çözülür). Hijyenik ve sağlıklı olduğu içinde daha kullanışlı bir yöntemdir.

NE KADAR GÜVENLİDİR ?

Bitkisel ve son derece hijyeniktir. Sirağda yapılırken kullanılan, kartuş ağda, spatulalar ve ağda kağıtları tek kullanımlık olduğundan, kişiye özel hijyenik uygulama sağlar. Üstelik, sir ağda kılı kökünden alan diğer yöntemlere nazaran daha ağrısız ve acısızdır.
SALONUMUZDA Depiléve marka sir ağda kullanılmaktadır.